Wybór sprzętu

Masz naglący problem - napisz tutaj. Doradzających prosimy o PORADY czyli albo odpowiadanie na zadane pytania albo kierujące do konkretnie tematu(link), w którym znajduje się odpowiedź.
Tarrot13

Wybór sprzętu

Postautor: Tarrot13 » 22 lut 2018, 14:39

Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z destylacją, jednak jak wielu nowych nie mam zielonego pojęcia na temat sprzętu ;). Przeglądając allegro natknąłem się na (kompletny?) destylator mieszczący się w moim budżecie, mianowicie : http://allegro.pl/destylator-aabratek-a ... 69635.html Wyczytałem na forum, że warto wymienić beczkę z 30l na 50l i zainwestować w wypełnienie sprężynkami pryzmatycznymi. Czy warto rozszerzać sprzęt o jakieś niezbędne dodatkowe funkcje typu zawór spustowy, termometr na beczce, złącze SMS itd. czy jest to tylko kwestia wygody? Szukanie destylatora do 1000 - 1200zł na start z nowym hobby jest sensownym pomysłem czy narazie lepiej odpuścić ten temat? Nastawiam się jedynie na cukrówki, bez planów na eksperymenty z owocami :mrgreen:

aronia

Re: Wybór sprzętu

Postautor: aronia » 25 lut 2018, 23:41

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na początek lepiej dozbierać trochę więcej. Jeżeli chodzi o udogodnienia to zawór spustowy - chociaż boczny przy kegu 50l to bardzo sprawa, aby nie musieć przenosić/wylewać zawartości z gorącego zbiornika.
W kwestii sprężynek jeżeli już masz je kupować to tylko dobrej jakości - na byle jakie szkoda pieniędzy, bo lepsze(i o niebo tańsze) będą zmywaki, a w podanym budżecie raczej nie zmieścisz dobrych sprężynek pryzmatycznych.

Wróć do „Szybka pomoc”