pomoc w wyborze

Masz naglący problem - napisz tutaj. Doradzających prosimy o PORADY czyli albo odpowiadanie na zadane pytania albo kierujące do konkretnie tematu(link), w którym znajduje się odpowiedź.
ivona

pomoc w wyborze

Postautor: ivona » 09 gru 2017, 16:40

Witam, widzę że temat wyboru jest nieustannie na forach przywracany. Moim problemem jest fakt, że nigdy nie miałam z tym do czynienia i za bardzo nie zamierzam ( no ewentualnie w konsumpcji ;) ) Problem tkwi w tym że chciałabym kupić odpowiedni sprzęt mężowi pod choinkę w prezencie i nie za bardzo wypada mi się go radzić :) Zwracacie uwagę na elementy które są dla mnie czarną magią i nie chciałabym wpakować kasy w coś do czego trzeba dokupować jakieś elementy czy coś uszczelniać . Jak przeglądam oferty destylatorów to zakres cen jest mega drastyczny . Nie chciałabym też przepłacić za gadżety które nie są potrzebne. Czy jest ktoś w stanie wysłać link do pełnowartościowego zestawu w rozsądnej cenie dla osoby która będzie pierwszy raz w życiu miała do czynienia z tą "zabawką"?

aronia

Re: pomoc w wyborze

Postautor: aronia » 09 gru 2017, 18:01

Witaj,
pytanie zasadnicze ile chcesz przeznaczyć na ten prezent dla męża i co on ma robić.

Szlumf

Postautor: Szlumf » 09 gru 2017, 19:34

Napisz też coś o warunkach lokalowych. Wysokość, dostęp do wody i ścieków, prąd jedno- czy trójfazowy?

ivona

Postautor: ivona » 11 gru 2017, 15:16

generalnie co do ceny mam mieszane uczucia. Jak zaczął się temat "marzenia pozostania bimbrownikiem w Bieszczadach" :) przeglądając oferty co jest na rynku ucieszyłam sie że nie jest to drogie marzenie zaczynające się od 500 zł, ale im bardziej się wkręcam zaczynam dostrzegać potrzebe wydania grubszej kasy i chciałabym nie przekroczyć 2500zł . Co do warunków mieszkamy w domku, wysokości standardowe 2.5m a prąd hmm nie za bardzo wiem jak to sprawdzić a moje pytanie do męża o fazy będzie maksymalnie podejrzane, absolutnie nie jestem osobą techniczną.
Co do tego co ma robić? Hmm.. niech robi napój Bogów, a w czasie wolnym może posprzątać i zrobić pranie ;) A tak poważnie produkt przewodni to czysty spirytus.

aronia

Postautor: aronia » 11 gru 2017, 21:07

Jeżeli przewodni ma być spirytus to na pewno sprzęt musi być z dobrym wypełnieniem czyli sprężynkami pryzmatycznymi, aby jakość była możliwie najwyższa koniecznie sprzęt z obniżonym odbiorem OLM lub OVM - czyli w przypadku zakupu sprzętu elektrycznego budżet powinien oscylować w okolicy 2000 zł.
Wszystko co ponad tą kwotę to będzie inwestycja w wygodę użytkownika czyli Twojego męża, a może i Twoją, bo zwykle się kończy w ten sposób, że mąż poprosi Cię o dopilnowanie/włączenie/zmianę naczynia etc.
Jeżeli chodzi o decyzję w sprawie konkretnego modelu to wybór na allegro już się zawęził do 1 strony: https://allegro.pl/kategoria/akcesoria- ... l-1-4-1003 przy wyborze konkretnego modelu zwróć uwagę, aby miał odpowiednio umieszczone termometry - czyli podstawowy w dole kolumny i dzięki temu wybór się jeszcze zawęzi.

Wróć do „Szybka pomoc”