Co sądzicie o tym sprzęcie?

Masz naglący problem - napisz tutaj. Doradzających prosimy o PORADY czyli albo odpowiadanie na zadane pytania albo kierujące do konkretnie tematu(link), w którym znajduje się odpowiedź.
michal _b

Co sądzicie o tym sprzęcie?

Postautor: michal _b » 09 maja 2017, 1:52

http://allegro.pl/aabratek-lm-olm-desty ... 45940.html

Witam wszystkich, jestem nowy i bez praktyki w destylacji. Chcę kupić w miarę dobry sprzęt. Proszę o opinie i poradę. Początkowo myślałem o czymś tańszym tak ok 2 tys, ale chyba lepiej wydać trochę więcej i mieć coś lepszego. Czy regulator mocy grzania i bufor praktycznie sporo ułatwiają pracę na kolumnie i warto zainwestować w te zabawki? Czy przy takim sprzęcie muszę cały czas siedzieć czy wystarczy tylko zaglądać jeśli obeznam się z tematem? . Coś w tym zestawie może jest zbędne? Proszę doświadczonych kolegów o wypowiedzenie się? Dzięki.

Awatar użytkownika
ziutek128

Re: Co sądzicie o tym sprzęcie?

Postautor: ziutek128 » 09 maja 2017, 15:21

Hejo
michal _b pisze: Początkowo myślałem o czymś tańszym tak ok 2 tys, ale chyba lepiej wydać trochę więcej i mieć coś lepszego.

Bardzo dobra decyzja, mega perspektywiczna.
michal _b pisze: Czy regulator mocy grzania i bufor praktycznie sporo ułatwiają pracę na kolumnie i warto zainwestować w te zabawki?

Bez regulatora mocy nawet nie wyobrażam sobie pracy. Więc zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o bufor, to mój pierwszy sprzęt był bez i to była pomyłka, baaardzo dużo kręcenia zaworkiem od regulacji odbioru. Dokładniej poczytaj na forum do czego służy bufor i nie powinieneś mieć wtedy wątpliwości że jest to baaaardzo przydatny osprzęt.
michal _b pisze: czy przy takim sprzęcie muszę cały czas siedzieć czy wystarczy tylko zaglądać jeśli obeznam się z tematem?

Hmm, ciężko powiedzieć. pierwsze 2-3 razy na pewno posiedzisz i zobaczysz ile czasu każdy etap procesu trwa. Początek procesu jest podobny zawsze i trochę tam trzeba zaglądać. Ale gdy zaczniesz odbiór to prawie do samego kończą nie musisz tam siedzieć. Następnie na koniec procesu trzeba będzie trochę pokręcić a potem już pogon i koniec.
Ja mam droższy sprzęt ze sterownikiem i początek procesu troszkę muszę pochodzić, ale potem już high life i leci.

Ogólnie dobry pomysł na początek. Wyczujesz o co w tym chodzi i sam zobaczysz czy masz chęci się w to bawić. W razie czego, odsyłasz do Franza sprzęt a on Ci robi upgrade do automata. Jedyne dodatkowe koszty to przesyłka, także nie wiele stracisz.
powodzenia i niech % będzie z Tobą.
pozdrawiam Ziutek

Troglo-B

Postautor: Troglo-B » 09 maja 2017, 17:22

ziutek128 napisał wszystko co mogłem dodać od siebie, więc tylko się pod tym podpiszę :ugeek:

Awatar użytkownika
Nowitcky

Postautor: Nowitcky » 13 cze 2017, 22:27

Zawsze chciałoby się kupić taniej ale wg mnie ta konfiguracja warta jest tego pułapu cenowego

Wróć do „Szybka pomoc”