Kiedy będzie zalana kolumna.

Masz naglący problem - napisz tutaj. Doradzających prosimy o PORADY czyli albo odpowiadanie na zadane pytania albo kierujące do konkretnie tematu(link), w którym znajduje się odpowiedź.
krzymyt

Kiedy będzie zalana kolumna.

Postautor: krzymyt » 21 lut 2017, 11:05

Posiadam kolumnę wypełnioną sprężynkami o średnicy fi 63 mm. dł.120 cm. Dolny termometr jest ok. 30 cm. od kega.
Planuję na dół dołożyć katalizator wypełniony zmywakami o dł. 30 cm ale jego fi jest 52 mm.
Jeżeli na dole nastąpi zalanie kolumny to skąd mam wiedzieć.Jakie będą jego symptomy. :|

solohan

Re: Kiedy będzie zalana kolumna.

Postautor: solohan » 21 lut 2017, 13:13

Temperatura będzie niestabilna na dolnym punkcie pomiaru. No i średnica jest mniejsza co też może powodować tzw. "wąskie gardlo".
Wypelnij lepiej spręzynkami. Będą podobne parametry Hept.

aronia

Re: Kiedy będzie zalana kolumna.

Postautor: aronia » 18 mar 2017, 13:38

Symptomy zalania - to zależy od tego jak bardzo przekroczysz moc roboczą, bo jeśli niewiele to możesz nawet tego nie zauważyć czego ja ostatnio doświadczyłem: mimo grzania teoretyczną mocą 4kW kolumny o średnicy 63,5mm(wypełnienie świeże, delikatnie zasypane, po 1 procesie) przez prawie 20 minut nie udało mi się uzyskać zalania we wzierniku, temperatury na kolumnie się ustabilizowały - tylko pomiar ciśnienia w zbiorniku i temperatura w nim wskazywała, że doszło do zalania.

Wróć do „Szybka pomoc”