EZ na Olm - przestal działać

Masz naglący problem - napisz tutaj. Doradzających prosimy o PORADY czyli albo odpowiadanie na zadane pytania albo kierujące do konkretnie tematu(link), w którym znajduje się odpowiedź.
solohan

EZ na Olm - przestal działać

Postautor: solohan » 05 gru 2016, 17:12

Witam, mam EZ na olm , podłaczony pod skn v1, kilka procesów wydawal piskliwy dźwięk podczas pracy i był ciepły, trzeba było go czasami stuknąć aby się calkowice otworzył, ostatni proces zaskoczył, to jest otworzył się po 30 minutach pracy, teraz wogóle nie reaguje. Sprawdziłem miernikiem i jest prąd we wtyczce. Można to jakoś smemu naprawić, czy wykonać jakąś diagnostyke?

aronia

Re: EZ na Olm - przestal działać

Postautor: aronia » 05 gru 2016, 17:58

Zacząłbym od sprawdzenia parametru Dt w sterowniku, w następnej kolejności możesz spróbować go rozkręcić i sprawdzić czy np. ścinki sprężynek gdzieś nie podeszły.

solohan

Postautor: solohan » 06 gru 2016, 11:31

Rozebrane,wyczyszczone,test w ustawieniach zrobiony i działa. Paramert mam ustawiony w testach wyjść na 145. Co to oznacza?

aronia

Postautor: aronia » 06 gru 2016, 14:50

Najlepiej otworzyć test wejść/wyjść - zjechać z wartością przy EZ do 0 i powoli podnosić do czasu aż usłyszysz, że zadziałał - zapisujesz wartość i w ustawieniach dodatkowych ustawiasz wartość o 15-20 większą. Parametr ten określa wartość prądu która jest podawana na EZ.

Wróć do „Szybka pomoc”