Inne udziwnienia przy aparaturze

Miejsce gdzie można pochwalić się swoją aparaturą.
Awatar użytkownika
krykiet66

Inne udziwnienia przy aparaturze

Postautor: krykiet66 » 02 lut 2016, 23:53

Gdy przerobiłem kolumnę ze zwykłej LM na LM/OVM powstał problem zasilania chłodnicy gdzie na wejściu i wyjściu miałem zamontowane najpierw dwie złączki "ogrodowe", a po przeróbce, z chłodnicy Lebiega? wychodzi wąż zbrojony ,nierdzewny ... kibelkowy, zakończony szybkozłączką pneumatyczną tzw. żeńską , i taka sama końcówka była na wejściu do chłodnicy (oczywiście męska). Problem polegał na tym, że gdy psociłem "na krótko", czyli smakówki, to musiałem wykręcać tą szybkozłączkę pn. i na jej miejsce wkręcać "ogrodówkę". Wiem że można by było to zrobić inaczej, ale co tam, zrobiłem to tak, bo akurat miałem takie badziewia "pod ręką"
WP_20160131_006.jpg

to po środku to port do termometra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aronia

Re: Inne udziwnienia przy aparaturze

Postautor: aronia » 03 lut 2016, 0:06

Skomplikowane owszem :D ale skoro działa to nie ma się co "czepiać".

Awatar użytkownika
krykiet66

Postautor: krykiet66 » 03 lut 2016, 0:30

Działa , i roboty mniej. Wystarczy zamknąć jeden zawór otworzyć drugi i sprawa załatwiona.

Awatar użytkownika
krykiet66

Postautor: krykiet66 » 03 lut 2016, 11:43

Następnym "dziwadłem" przy mojej maszynce jest "system regulacji prędkości przepływu wody chłodzącej" ;)
Desktop.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228

Postautor: boxer1981228 » 03 lut 2016, 12:30

Coś mi się wydaje że hydraulikiem jesteś ;) A nie prościej przykręcić kran, no chyba że masz z 500m do niego.

Awatar użytkownika
krykiet66

Postautor: krykiet66 » 03 lut 2016, 12:54

Chodziło mi o zminimalizowanie ilości wody. Na takim grzybkowym zaworze można to zrobić w miarę precyzyjnie. Maszynerię mam w łazience a miejsce gdzie podłączam wąż zasilający znajduje się za kiblem, i ciężko było by mi tam sięgać za każdym razem gdy temperatura na wylocie z chłodnicy zaczyna skakać, co przy przepływie 0,5-0,6l/min , zdarza się. Mógłbym to podłączyć do baterii przy umywalce ale wtedy miał bym tego węża pod nogami, a poza tym ta bateria jest typu "wajcha prawo-lewo" i ciężko na tym o "precyzyjną " regulację. Nie jestem hydraulikiem, tylko tokarzem i mechanikiem maszyn i urządzeń ;)

Awatar użytkownika
kamilpl82

Postautor: kamilpl82 » 03 lut 2016, 15:37

Zacnie to wygląda.
A te szybkozłączki to od wody czy od powietrza pneumatyczne.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

http://domowe-alkohole-forum.pl/

Awatar użytkownika
krykiet66

Postautor: krykiet66 » 04 lut 2016, 11:22

Przy chłodnicy na wejściu jest jena tzw. ogrodowa (hydrauliczna) tylko że "metalowa",a druga pneumatyczna.
Kiedyś miałem te ogrodówki plastikowe , ale nie wytrzymywały, zaczynały pękać ,cieknąć...

Awatar użytkownika
kamilpl82

Postautor: kamilpl82 » 04 lut 2016, 21:43

Zastanawiałem się czy szybkozłączki od powietrza się nadadzą, b trochę ich mam.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

http://domowe-alkohole-forum.pl/

franz

Postautor: franz » 08 lut 2016, 12:36

Nadają się pneumatyczne pod warunkiem, że są z miedzi gołej lub niklowanej. Niestety większość chinoli to stal niklowana i po kilku użyciach będzie brzydki nalot rdzawy w środku, a poza rdzawym nalotem po dłuższym czasie korozja powoduje rozszczelnienie się.
Dlatego kupuję made in germany prawie 2 razy drożej bo to jeszcze jest mosiądz niklowany.

Pędzidar

Postautor: Pędzidar » 25 mar 2016, 8:02

Twoje rozwiązania przypominają mi chińską gimnastyczkę :) ale skoro tak wygodniej.
Również mam u siebie zamontowane pneumatyczne 6mm.
Na początku występował u mnie problem ze szczelnością przy podłączeniu wyjścia z OLMa na chłodnicę zwłaszcza przy "pompowaniu" kiedy to musiałem zdecydowanie podnieść ciśnienie wody.
Rozwiązałem to w ten sposób, że koniec wężyka delikatnie posmarowałem silikonem akwarystycznym i wszystko gra.

Wróć do „Galeria”