Regulator/ sterownik do mojej trochę innej kolumny ???

Regulatory, termometry, elektrozawory i sterowniki.
piterll

Regulator/ sterownik do mojej trochę innej kolumny ???

Postautor: piterll » 20 kwie 2016, 19:16

Witam wszystkich Psotników :-) piszę mój pierwszy post więc proszę też o wyrozumiałość jeśli nie będzie wszytko tak jasne jakbyście chcieli (uczę się dopiero wszystkiego krok po kroczku).
Zbudowałem kolumnę typu AABRATEK ale z pionową głowicą, rura 70mm, wypełnienia 170 cm, grzałka 1szt (3x2000W) Zdjęcia zamieszczę poniżej. I teraz meritum co mnie zblokowało z dalszą pracą co zastosować czy steronik czy może regulator wiadomo też jaki producent typ itd. Ile termometrów i sond w jakich miejscach mam je zainstalować. Nie chciałbym żeby moja praca wylądowała w skupie złomu bo "nie działa". Jeszcze jeden temat to jakie wypełnienie zastosować i dlaczego. Ja planowałem tylko zmywaki na 170 a w wzierniku tylko sprężynki miedziane. Miło by było jeśli ktoś z Was odpowie mi na moje irytujące pytania bo na dziś mam wielki STOP z tym projektem :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aronia

Re: Regulator/ sterownik do mojej trochę innej kolumny ???

Postautor: aronia » 20 kwie 2016, 19:50

Odnośnie termometrów to ten temat powinien Ci rozjaśnić sytuację: viewtopic.php?f=53&t=23
Odnośnie wypełnienia to jeśli ma być tanio to zmywaki, jeżeli wypełnienie ma być najlepsze to nierdzewne sprężynki pryzmatyczne - mieszanie typów odradzam, bo później są tylko problemy. Na początek pomyśl też o wypełnieniu miedzianym(15-20 cm wystarczy) - z czasem może okazać Ci się niepotrzebne, ale na początku przygody może się przydać.
Jeżeli już masz wizjer, aby maksymalnie wykorzystać możliwości kolumny jeszcze przy tej średnicy jak najbardziej jakiś regulator by się przydał: 2 kW to bardzo mało jak na 70-tkę, a 4 kW może być zbyt dużo(zależnie od zastosowanego wypełnienia). Rozgrzewałbyś na pełnej mocy(6 kW), a proces prowadził byś na 1 części grzałki włączonej bezpośrednio, a 2 część przez regulator - jaka wartość konkretnie wyjdzie w trakcie procesu(3 część wyłączona).

jpiwek

Postautor: jpiwek » 21 kwie 2016, 8:33

Jeziorko o pojemności całej szklanki więc dorób sobie OO, bo jak będziesz miał tylko ten szczytowy to destylat będzie syfiasty. Albo kulek nawrzucaj.

piterll

Postautor: piterll » 21 kwie 2016, 17:08

jpiwek pisze:Jeziorko o pojemności całej szklanki więc dorób sobie OO, bo jak będziesz miał tylko ten szczytowy to destylat będzie syfiasty. Albo kulek nawrzucaj.

Tylko co to oznacza to OO ?
No właśnie mam braki w teorii czytam wiele na różnych stronkach ale nigdy nie ma jednej dla wszystkich wszędzie.

Kolega poleca wypełnienie ze sprężynek to jeszcze teraz moje pytanie ile powinienem mieć wysokości wypełnienia dla owocówek a ile dla uzyskania czystego spirytusu. Czy jeśli chcę zrobić śliwowicę to powinienem mieć mniej wypełnienia i skrócić rurę, przedzielić bo ta teraz ma 170 cm?
Proszę JPIWEK o sprecyzowanie co miałeś na myśli bo jestem początkujący.

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 27 kwie 2016, 19:46

Obniżony odbiór.

RandalllRon
Kontaktowanie:

Regulator/ sterownik do mojej trochę innej kolumny

Postautor: RandalllRon » 02 sty 2017, 16:46

jutro machnę fotkę. Czyli jak, ustawiasz kierownicę do samej góry, a ona blokuje się dopiero jeden poziom niżej?

miggru

Postautor: miggru » 12 sty 2017, 21:39

To jak 2 kierownice. Ta niżej prowadzi a ta wyżej wspomaga

Awatar użytkownika
kamilpl82

Postautor: kamilpl82 » 13 sty 2017, 16:47

Miggru kolega RandalllRon wciąga przedgon nosem i dlatego wypisuje takie głupoty.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

Wróć do „Elektronika”