Termometr 4-kanałowy i E-ARC na bazie panelu sterującego od SKN-a

Regulatory, termometry, elektrozawory i sterowniki.
boxer1981228

Re: Termometr 4-kanałowy i E-ARC na bazie panelu sterującego od SKN-a

Postautor: boxer1981228 » 17 paź 2016, 22:17

Doķładny pomiar temperatury w kegu powie, w którym momencie destylacji jesteś. Tanie panelowce często przekłamują nawet i o 3 stopnie. Dokładny pomiar w głowicy pomaga w określeniu czy pozbyłeś się przedgonu. Poza tym wygoda, możliwość analizy procesu itd, itd.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 17 paź 2016, 23:05

A z ciśnienia się dowie że zalanie jest w lesie. (?)

Szlumf

Postautor: Szlumf » 17 paź 2016, 23:23

Lowelas2806.
Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki.
Jeżeli wystarczy Ci dobrze działający sprzęt z jednym czy dwoma termometrami lub nawet samą papugą (ogórki :D ) to nie zabraniaj innym. Nie wątpię, że twoje wyroby są dla Ciebie doskonałe ale przyjmij do wiadomości, że są ludzie którym nie wystarczy narąbanie się swoim wyrobem ale chcą też ze zwykłej ciekawości wiedzieć trochę więcej o tym co się dzieje.
Ja mam 5 termometrów:
- kocioł mówi mi ile jeszcze % do odzyskania,
- bufor j.w.,
- 10-ta półka do określenia końca stabilizacji i prowadzenia procesu, w półkowej 1-sza półka do określenia początku pogonów,
- 2/3 wysokości jako prowadzący przy odpędzie, w półkowej najwyższa półka do pracy z odbiorem ze skraplacza,
- głowica trochę z sentymentu bo moje DS-y są zbyt mało dokładne ale przy półkowej wykorzystuję do odbioru z chłodnicy końcowej.
Oczywiście wspaniałe trunki wychodzą też bez tych gadżetów. Sam ostatnio jechałem tylko na papudze przy półkowej i właśnie degustuję niezłą wiśniowicę w ten sposób powstałą. Znam ludzi robiących owocowe ambrozje bez jednego termometru i bez papugi.
Dodam, że chyba dołożę 6-ty jako zabezpieczenie na chłodzeniu. Może trafię tani czujnik przepływu.
A ten pomiar ciśnienia zaciekawił mnie w aspekcie różnicowego pomiaru na półkach.
Jeszcze raz powtórzę - nie widzisz potrzeby to nie kupujesz. Ja pewnie nie kupię z braku kasy :D .

Lowelas2806

Postautor: Lowelas2806 » 18 paź 2016, 7:15

No to super kupuję tylko nie znam ceny.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 18 paź 2016, 7:33

Poznasz w odpowiednim czasie.

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 18 paź 2016, 9:05

Nie wiesz po co, ale kupujesz. Brawo Ty!

Lowelas2806

Postautor: Lowelas2806 » 18 paź 2016, 13:21

A kto bogatemu zabroni. ;)

Awatar użytkownika
Eldier

Postautor: Eldier » 18 paź 2016, 16:07

@Lowelas2806 a mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania?

Lowelas2806

Postautor: Lowelas2806 » 03 sty 2017, 21:44

Witam serdecznie coś długo to trwa.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 10 sty 2017, 21:16

Bo ja wiem, na razie idą na rynek Indyjski. Ale speszialy for ju pogoniłem wersję PL.
W załączniku wstępna instrukcja- w zasadzie ją napisałem, a nie czytałem więc pewnie byków trochę będzie. Jak ktoś coś znajdzie to prośbę mam aby dał znać. Docelowo będzie forma zeszytu jak np w SKN

W kwestii ostatecznych cen jeszcze się nie wypowiem, nie mniej cel jest taki żeby stosunek ceny do możliwości był przynajmniej dobry. Na pewno sam moduł pomiaru ciśnień przebije stówkę i na tle "centralki" będzie wyraźnym kosztem. Tutaj myślę że jest bardzo dobrze, bo naprawdę ciężko o odpowiedni czujnik który da rade sobie z parami.
Czujnik 0,001stC będzie poniżej 5 dych. Przy stabilnym sprzęcie bryka o kilka tysięcznych i można powiedzieć że reaguje na fazę księżyca- czyli działa zgodnie z przewidywaniami.
Zapewne będzie można w zestawie, w dobrej cenie kupić 18b20. Choć niech się nikt nie spodziewa chińskich cen za podróbkę. DSy są oryginalne, na krajowym kablu, zalane "pod korek" odpowiednim paskudztwem.

Będę chciał dać jedną sztukę do wolnych testów. Kto będzie chciał się kilka dni pobawić to ustawi się do kolejki. Wysyłacie bezpośrednio między sobą i każdy stawia transport do następnej osoby- przyjdzie czas to napiszę co i jak. Na dniach się też okaże czy będą potrzebne osoby do ostatecznych testów. Na pewno będzie można się załapać na rabat np przy wyłapywaniu pierwszych byków (w instrukcji, itp)

Linki do instrukcji (bo nie mogę wsadzić pdf'ów):
https://www.dropbox.com/s/jt53jf61k24al ... l.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/84nmzdtrqjunl ... U.pdf?dl=0
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lowelas2806

Postautor: Lowelas2806 » 10 sty 2017, 22:02

Witam i czekamy kiedy będzie dostępny dla szerszego grona odbiorców, rezerwuje ażeby nie brakło :lol: jako pierwszy.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 10 sty 2017, 22:57

Choć wiem że jesteś uprzedzony i do Twojej opinii trzeba będzie podejść z mocnym dystansem to nie ma sprawy. Masz pierwsze miejsce w kolejce do zabaw.

Jutro zrobie odpowiedni wątek i tam się reszty dowiesz.

Lowelas2806

Postautor: Lowelas2806 » 10 sty 2017, 23:22

Ja jako kupujący po testach, bo nie posiadam doświadczenie i moja opinia by nic konkretnego niewniesła .

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 21 sty 2017, 19:37

Myślę że ten temat można by w sumie zamknąć. Pod tym linkiem można się zapisać do darmowej, tygodniowej zabawy z "termometrem" viewtopic.php?f=44&t=324

Wróć do „Elektronika”