MSR, testy za friko- komitet kolejkowy

Regulatory, termometry, elektrozawory i sterowniki.
franz

Re: MSR, testy za friko- komitet kolejkowy

Postautor: franz » 13 lut 2017, 23:07

Tak wygląda 2-kanałowy czujnik ciśnienia wpinany z tyłu sterownika MSR:
http://www.aabratek.pl/produkty/532/MOD ... MSR_P.html

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 22 lut 2017, 10:25

Wczoraj dotarł do mnie zamówiony sprzęt. Poszukiwałem termometru który by pomagał mi prowadzić proces. Abym mógł zdefiniować alarmy co 0,1* lub mniej no i aby te alarmy były słyszalne czyli głośniejsze niż w termometrach tablicowych które stosowałem do tej pory. Czyli reasumując zdecydowałem go zakupić głównie z tych względów :
- rozdzielczość 0,01 (nie wspominając o tej sondzie 0,001) - tu wszystko się zgadza
- możliwość zdefiniowania alarmów co 0,1 - (można ustawić co 0,1 a nawet co 0,01 na jednej sondzie)
- alarm miał być głośny a jest prześmieszny. Trzeba chyba siedzieć na taborecie przy kolumnie aby go usłyszeć. Nie mówiąc o tym że w totalnej ciszy będziemy w innym pokoju a o oglądaniu telewizji w innym pokoju to już możemy zapomnieć. Nie mówiąc już nawet o wybudzeniu ze snu :)
- alarm miał bębnić aż do momentu jego wyłączenia (niestety tak nie jest bo wyłącza się on gdy wejdziemy w menu i np. sprawdzimy o ile skoczyła nam temperatura)
Reasumując o ile głośność nie będzie chociaż taka jak w termometrach po 40 zł, oraz alarm nie będzie się wyłączał po wejściu w menu a aż po obniżeniu do zakładanej temperatury muszę to potraktować jako ładną, dobrze wykonaną i raczej dokładną ale tylko zabawkę.
Pozwolę sobie załączyć link do tego jak brzmi alarm w pokoju w totalnej ciszy nagrany z bliska :
https://vid.me/qKGQ
Jego głośność musi ulec zwiększeniu oraz częstotliwość.
Kolejna sprawa przed zakupem dopytywałem się o te istotne dla mnie rzeczy i taką dostałem odpowiedź :
Czy są głośne, to jest pojęcie względne, ster bimba jak auto z włączonymi światłami
Alarm trwa do chwili do chwili jego skasowania

Mam nadzieję że jest to jeszcze programowo do naprawy ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 22 lut 2017, 10:56

No i myślę że nigdzie nie skłamałem. Bimba mniej więcej jak auto, a samo bimbanie kasujesz z chwilą "przyjęcia do wiadomości" że pojawił się dany błąd.
Jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził, obecna forma jest taka jak wyszło z ustaleń, z resztą mnie osobiście, drażniło by ciągłe piszczenie jeśli stoi się przy kolumnie i wie co je spowodowało. A już sobie tego nie wyobrażam jeśli miał by się drzeć jak syrena alarmowa. Myślę że wiele osób się zgodzi.

Odstęp między piknięciami można zmienić, ale głośność jest raczej na full. Jedyna opcja to jakiś zewnętrzny wyjec i drutowanie sterownika aby go tam podłączyć.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 22 lut 2017, 11:24

1) Jeśli tak bimba auto to chyba u mojej córki 2 letniej zabawkowe głośniej :) Nie chce mi się wierzyć że taki doświadczony konstruktor nie słyszał jaką głośność ma np. najpopularniejszy tablicowy termometr. Nie oczekiwałem cudów że będzie wyć ale nigdy bym nie pomyślał że Twój alarm będzie o wiele cichszy.
2) Przyjęcie do wiadomości że jest przekroczenie temperatury rozumiem niby ale nie do końca. Mamy powiedzmy sobie alarm na 10 półce ustawiony np. na 78,4* Temperatura zostaje przekroczona - my słyszymy alarm podchodzimy do maszyny sprawdzamy o ile ten alarm został przekroczony i w tym momencie alarm automatycznie się wyłącza a temperatura jest przekroczona. Korygujemy odbiór co naszym zdaniem w ciągu 1-2 minuty powinno spowodować spadek temperatury. W przypadku termometru tablicowego alarm ustaje aż temperatura spadnie do określonej przez nas temperatury. Tutaj jeśli dobrze rozumuje po wejściu w menu główne które pokazuje nam że temp. została przekroczona widzimy tylko o ile i migający symbol h. Robimy korektę temperatury i odchodzimy od kolumny z założeniem że to pomoże. Alarm nie dzwoni a temperatura jest przekroczona i przykładowo rośnie coraz bardziej. My już o tym nie jesteśmy informowani.

Ta druga sprawa jest jeszcze do zaakceptowania ale powiedz mi czy jesteś w stanie dołożyć mi do tego termometru jakiś buzzer ? Oczywiście nie za darmo. Myślę że była by spora grupa ludzi zainteresowana właśnie głośniejszym alarmem.

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 22 lut 2017, 11:39

Serio?. nie wiem jak wyją tablicówki, nigdy ich w łapach nie miałem.
Wiesz, nagram film w moim WV i wyjdzie podobnie jak u ciebie. Temat buzerowej dostawki trzeba by sprawdzić. SKN pipka podobnie i jak by nie patrzeć... nie było parcia na to aby był głośniejszy. Fakt że MSR to nieco inne przeznaczenie.

Alarm ponownie zacznie wyć (już wiemy że to zbyt mocne określenie) jeśli temperatura spadnie poniżej progu i znów wyskoczy ponad niego. Jeśli przykręcisz odbiór to powinno spaść i wyjść z alarmu. Tak czy siak, po takiej korekcji będziesz się kręcić koło kolumny tak samo jak przy MSR jak i tablicowym.

Jeśli znajdzie się więcej chętnych osób to w kolejnej wersji mogę pomyśleć jak ulepszyć go od strony wycia, i w sumie pomysł już mam. Po prostu zrobić narastający dźwięk. Inaczej będzie sobie można zapewnić friend zone u kobity jeśli o 2giej w nocy postawi wszystkich na nogi.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 22 lut 2017, 12:04

Co do SKN to jak piszesz - tam jest automat. Tu zaawansowane termometr z alarmami + bajerami typu ciśnienie i zapis na kartę. Na tą chwilę przy tej głośności niestety dla mnie bezużyteczny. Ogólnie byłby to sprzęt dla mnie idealny gdyby jak piszesz alarm był narastający i w najgłośniejszym momencie swojego zdecydowanie głośniejszy niż teraz. Może jakiś dodatkowy głośniczek ? Pomyśl jak to zrobić :) Z góry dzięki.

aronia

Postautor: aronia » 22 lut 2017, 19:02

Ja może trochę z innej strony - w kwestii głośności alarmów(oczywiście mogłyby być głośniejsze) to zależy też od pewnego wyczulenia na dany dźwięk - przy SKN-ie oglądając TV w pomieszczeniu znajdującym się na innej kondygnacji przy zamkniętych drzwiach na klatce schodowej jestem w stanie usłyszeć alarm, kiedy inne osoby znajdujące się w pomieszczeniu nic nie słyszą.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 22 lut 2017, 19:27

Jutro zrobię porównanie z pomiarem decybeli pomiędzy tanim termometrem tablicowym a MSR.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 10:00

Nie zmierzyłem decybeli ale pokazuje video porównawcze :
https://vid.me/ydJs
Ogólnie jakby zwiększyć można było częstotliwość pykania alarmu w MSR - np. narastająco to by to dużo pomogło.
To myślę jest do załatwienia w prosty sposób od strony programowej ? Optymalne by było jakby była możliwość podłączenia głośniejszego buzzera ale to chyba marzenia ściętej głowy :(

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 23 lut 2017, 10:14

Jurek, no teraz to żeś poleciał jak kuna w rabarbar.
Twierdzisz że ta tablicówka jest głośniejsza?. Albo się film źle nagrał albo ja słysze tylko do 3kHz

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 10:19

Tu nie chodzi o sprzeczanie się co jest głośniejsze. Tylko jak zrobić aby MSR był albo głośniejszy czyli to już sprzętowa ingerencja - albo programowo zwiększenie częstotliwości tego sygnału ? Bardzo mi na tym zależy bo głównie pod tym kątem to kupowałem :(

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 23 lut 2017, 11:55

No jak nie chodzi o to co jest głośniejsze.

jurek1978 pisze: Poszukiwałem termometru który by pomagał mi prowadzić proces. Abym mógł zdefiniować alarmy co 0,1* lub mniej no i aby te alarmy były słyszalne czyli głośniejsze niż w termometrach tablicowych które stosowałem do tej pory.

jurek1978 pisze:1) Jeśli tak bimba auto to chyba u mojej córki 2 letniej zabawkowe głośniej :) Nie chce mi się wierzyć że taki doświadczony konstruktor nie słyszał jaką głośność ma np. najpopularniejszy tablicowy termometr. Nie oczekiwałem cudów że będzie wyć ale nigdy bym nie pomyślał że Twój alarm będzie o wiele cichszy.

Z filmu wynika że jest głośniejszy i to zauważalnie. Tak więc ten temat już mamy za sobą. Teraz czekaj aż zmodyfikuje softa na bardziej dręczącego.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 12:09

Okkk :)
Optymalnie by było żeby był właśnie narastający - czyli coraz częściej bimbał :)
Kiedy można się mniej więcej spodziewać tej poprawki ?

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 23 lut 2017, 12:32

Planuje go udostępnić ja tylko go skończe :P

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 12:47

Aaaaa to już wiem kiedy :) Dziękuję za precyzyjną odpowiedź.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 18:34

Z dalszych moich porównań alarmów w termometrze tablicowym a MSR na plus jest to że MSR w tej chwili ma 1 pyknięcie co 5 sekund a tablicowy ma 4 x 4 pyknięcia w ciągu 4 sekund i później 55 sekund ciszy czyli jakby jedna sekwencja alarmowa co minutę. Dziś dopiero przyniosłem MSR do domu i przy włączonym telewizorze i uruchomionym alarmie MSR w kuchni coś tam słychać nawet delikatnie ale słychać. Więc nie wiem jak planujesz zmienić ale moim zdaniem jakby przez pierwsze 30 sekund alarm pikał tak jak teraz co 5 sekund, kolejne 30 sekund co 4 sekundy i tak dalej coraz szybciej do 1 sekundy albo i mniej to było by git :) Zanim alarm zaczął by bimbać bardzo szybko to jednak by zeszło troszkę i Ci klienci którzy nie lubią ostrych alarmów by zdążyli go wyłączyć :)

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 23 lut 2017, 18:53

Spokojnie, poczekaj chwilę.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 19:14

Czekam czekam :) Myślałem że wszelkie sugestie mile widziane nie tylko z komitetu kolejkowego ale i z nabywców MSR-a :)

Awatar użytkownika
bolecki
Kontaktowanie:

Postautor: bolecki » 23 lut 2017, 21:14

Juruś, ty się nie nerwuj. Każda rada jest cenna, muszę mieć jednak filtr antyspamowy bo część z nich jest np jest nie warta czasu spędzonego nad ich implementacją, jest dla wąskiego grona, wątpliwa, itp. Koncertu życzeń to już chyba TVP nawet nie nadaje.
To tak mówiąc kolokwialnie.

A w załączniku masz swoją cegiełkę wsadzoną w rozwój pipka dręczyciela. Obczaj waćpan i daj znać. Zmień sobie tylko .rar na .hex (bo forum nie chce inaczej łyknąć, a nie będę się wygłupiał w pakowanie takiego pliku).

I weź też pod uwagę że mam dystans do siebie, a jeszcze większy do innych. Tak że często u mnie jest tak że na dziwne (z mojego punktu widzenia) pytanie odpowiadam dziwną odpowiedzią. Ale nie bój żaby, da się ze mną żyć w zgodzie.
Wystarczy nie przeginać pałki ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 21:18 przez bolecki, łącznie zmieniany 1 raz.

jurek1978

Postautor: jurek1978 » 23 lut 2017, 21:16

Już patrzę :) Co do koncertu życzeń to też czasami to powiedzonko stosuje :)

Wróć do „Elektronika”