Pomoc w wyborze konfiguracji destylatora

Główne części aparatu rektyfikacyjnego.
Hipnox

Pomoc w wyborze konfiguracji destylatora

Postautor: Hipnox » 11 wrz 2017, 8:12

Witam jestem kompletnie zielony w temacie proszę o pomoc. Myślę zakupić taki sprzęt
produkty/374/ELEKTRYCZNY_KEG_LM_50L_SMS
Jeszcze nigdy nie gotowałam pierwsze kroki. Nie chce wydać za dużo ale kupić też rozwojowy sprzęt.
Na początek będą szły cukrowki a później owocowe wady. Myślałem to trochę doposazyc. Co polecacie dodać
Myślałem o dodatkowych połączeniach żeby móc w przyszłości mieć tylko pług&Play która konfigoracjia będzie lepsza pod owocowki.
Złącza SMS przy kręgu
Przydadzą się dodatkowe termometry ?
Co możecie doradzić.
Nie mam doświadczenia a nie chciał bym sobie utrudniać wybierając nie odpowiedni sprzęt.
A i czy wymiana zmywakow na sprzezynki kończy się tylko na kupnie owych sprezynek i podmiance własnoręcznie??

jaro11043

Re: Pomoc w wyborze konfiguracji destylatora

Postautor: jaro11043 » 11 wrz 2017, 22:05

Witaj , zależy ile chcesz dodać na to doposażenie ?, wtedy będzie wiadomo co w pierwszej kolejności doradzić ale tak na dzień dobry SMS w kegu dobry pomysł poza tym może keg euro (jest niższy) ,regulowane stopki , spust dolny , dodatkowy wlew z korkiem te dodatki strasznie ułatwiają życie , podział kolumny także ułatwi pracę no i regulator mocy , bo ten termometr w kegu to niezbyt dokładny.
Policzmy
Regulator 150 zł
Stopki 60 zł
zawór spustowy chyba 80 zł.
SMS na kegu 100 zł
Wlew z korkiem 50 zł
Podział kolumny 100 zł ( niekoniecznie musi być) ale mi bardzo ułatwił mycie i chowanie sprzętu , no i w razie rozbudowy na obniżony odbiór wysyłasz tylko jedną część a nie całą rurę.
Co do sprężynek to jeżeli są założone podparcia to tylko wymiana , ale najlepiej zadzwoń do producenta powiedz czego oczekujesz a na pewno doradzi , z tym człowiekiem na prawdę nie ma problemów się dogadać .

Hipnox

Postautor: Hipnox » 12 wrz 2017, 0:13

Dzięki o to właśnie mi chodziło o rady od bardziej doświadczonych jak złożyć żeby pózniej było łatwiej i człowiek nie żałował że nie dołożył 50zł. Myślałem żeby zamontować przyłącza ale tak jak mówisz lepiej i wygodniej podzielić kolumne na sms tez dam. A co do regulatorów mocy to widziałem na ebay takie do gniazdka po 15 euro warte to coś?? Wysłałem już do nich maila ale będę musiał jeszcze parę punktów dopisać.

jaro11043

Postautor: jaro11043 » 14 wrz 2017, 21:15

Hm 15 euro, to 70 zł . to raczej polecam sterownik RGN Bolecki z sondą w kegu ,koszt 150 zł
http://www.aabratek.pl/produkty/318/Ste ... y_RGN.html .

Wróć do „Kolumny, głowice, zbiorniki, ogrzewanie”