Jaki sprzęt do smakówek

Główne części aparatu rektyfikacyjnego.
zdanpak

Jaki sprzęt do smakówek

Postautor: zdanpak » 12 cze 2017, 14:10

Jestem nowy na forum. Fascynuję się nalewkami, dużo słyczałem o destylatach smakowych z aronii, śliwek itp. Chciałbym coś samemu popróbować. Jaki sprzęt polecacie? Jeżeli jest to możliwe to również jakiś destylat pod nalewki.

pako

Re: Jaki sprzęt do smakówek

Postautor: pako » 12 cze 2017, 23:20

Witaj najpierw niech kolega się określić czy bardziej chce robić smakówki czy nalewki. jeśli to i to to polecałbym kolumnę rektyfikacyjną na której zrobisz spirytus oraz można również zrobić destylat smakowy wyciągajac wypełnienie :)

zdanpak

Postautor: zdanpak » 19 cze 2017, 13:00

skłaniam się w kierunku kolumny abbartek. Czy mogę prosić o więcej szczegółów przestawienia się ze spirytusu na np. śliwowicę? Czy potrzebuję zakupić soś dodatkowo?

Awatar użytkownika
ziutek128

Postautor: ziutek128 » 19 cze 2017, 22:19

Hej, zasadniczo śliwowice też zrobisz. Jedni powiedzą że smakówki tylko na półkowej, inni że potstill, ja robię na aabratku i mi smakuje. Jednakże od razu Ci podpowiem, że wsad musisz baaaaaardzo mocno i dokładnie przefiltrować, jak będzie za gesty to przypali grzały i cała robota w piz... Tu fajnym gadgetem jest zbiornik z płaszczem. Jakby co to pytaj.
pozdrawiam, Ziut

pako

Postautor: pako » 20 cze 2017, 6:46

zdanpak pisze:skłaniam się w kierunku kolumny abbartek. Czy mogę prosić o więcej szczegółów przestawienia się ze spirytusu na np. śliwowicę? Czy potrzebuję zakupić soś dodatkowo?

Sprawa wygląda tak odkręcasz długi odcinek i zostawiasz krótki czyli katalizator:) i juz masz przestawiony sprzet na smakowki:)
ewentualnie można zrobić tak ze wysypujesz wypełnienie z kolumny i możesz odbierać w ten sposób:) jeśli kupiłbyś z kolumne z OLM ( warto do takiej dopłacić) można odbierać tez przez OLM :) Jak widzisz możliwości jest dużo:)

Pozdrawiam

Wróć do „Kolumny, głowice, zbiorniki, ogrzewanie”