Bokakob by Sylvek

Główne części aparatu rektyfikacyjnego.
Sylvek

Bokakob by Sylvek

Postautor: Sylvek » 22 sty 2017, 18:26

Witam

Po wielu przemyśleniach, pomiarach wysokości pomieszczenia gdzie będzie stać kolumna, wysokości kega i samej kolumny (zakupionej rury) wyszło mi, że wejdzie mi w wersji z prostą głowicą więc nie będzie łamania bo i po co utrudniać sobie życie ;)
W sobotę rozpoczynam pracę i w zasadzie myślę, że prawie je zakończę :)
Poniżej poglądowy projekt (zastanawiam się tylko czy zostawić wyjście VM czy lekko obniżyć i zrobić OVM):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017, 20:18 przez Sylvek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pretender

Re: Witam

Postautor: pretender » 28 sty 2017, 10:19

Witaj
Zdecydowanie rób obniżony odbiór.

Szlumf

Postautor: Szlumf » 28 sty 2017, 13:14

Tak jak pisze Pretender - zrób koniecznie obniżony odbiór. Najlepiej OLM. Jeżeli zabraknie Ci wysokości to pomyśl nad głowicą "młot Thora". Przy wykorzystaniu trójnika jest łatwa do wykonania.
I jeszcze moja mała obsesja.
Ja bym nie dawał miedzi w części odbiorczej kolumny. Wszystko powyżej odbioru z OLM zrobiłbym z kwasówki. Łącznie ze spiralą skraplacza w głowicy. Miedź ma właściwości katalityczne i sprzyja powstawaniu nie tylko tych dobrych ale i niedobrych związków w naszych wyrobach. Wolę dmuchać na zimne. Tym bardziej, że nie tylko ja zaobserwowałem negatywny wpływ miedzi.

Sylvek

Postautor: Sylvek » 06 lut 2017, 16:45

Wczoraj prace posunęły się sporo do przodu. Pozostał mi montaż zaworka precyzyjnego, prostego wziernika i grzałek w kegu oraz oczywiście umycie wszystkiego i założenie ocieplenia. Wygląda to jak na załączonym foto. Musiałem zdjęcie robić na podwórku bo w garażu się nie mieści :)
Zastanawiam się tylko czy nie zrobiłem OVM za nisko bo jest na ok 120cm (wypełnienie - sprężynki od szymonli i bez katalizatora miedzianego - od samego dołu KO). Teoretycznie wychodzi, że jest na ok 60 półce ale różnie to bywa. LM mam na wysokości ok 155cm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Kolumny, głowice, zbiorniki, ogrzewanie”