Jak poradzić sobie bez termometru w górnej części kolumny?!

Nietypowe zachowania sprzętu, problemy z jakością produktu, itp.
WizardRoy

Jak poradzić sobie bez termometru w górnej części kolumny?!

Postautor: WizardRoy » 09 wrz 2016, 0:09

Jak w temacie. Kupiłem abratka z OVM. Jest to (tańsza) wersja z dwoma termometrami (jeden w dolnej części kolumny <tuż nad katalizatorem> i drugi na chłodnicy). Jestem przed pierwszym odpaleniem i teraz mam mały problem.. Czytam instrukcję i widzę, że termometr którego nie posiadam jest najzwyczajniej w świecie potrzebny. Bo jak inaczej określić moment rozpoczęcia odbioru pogonu? "na smak"? :) Z góry przepraszam za tak nieprofesjonalne pytania, ale jestem w tym temacie kompletnym amatorem. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

pako

Re: Jak poradzić sobie bez termometru w górnej części kolumny?!

Postautor: pako » 09 wrz 2016, 6:47

Witaj nawazniejszy na swiecie jest ten nad katalizatorem:) ( 10 połka) bez bufora okolo 96st na kegu zuwazysz skok temperatury na tym dolnym termometrze i teraz redukujesz predkosc jak juz nie bedziesz mogl utrzymac temperatury na tym termometrze wtedy traktuj juz wszystko jako pogon:)
załozmy lecisz predkoscia 25ml przy okolo 96 przeskoczy Ci o 0.1 do 0.3 sek robisz kerekte zalozmy na 20ml przy kolejnym skoku na 15ml staraj sie zeby maxymalny skok byl 0.2 do o.3 st na dolnym termometrze pozniej np jak ci sie chce bawic mozesz przystabilizowac ( zakrecajac zaworki) kolumne na 10-20min i znow odkrecic odpowiednia predkoscia;)

Głownie chodzi o to zeby przez caly proces ne dopuscil do duzego skolu temp na dolnym termometrze:)

aronia

Re: Jak poradzić sobie bez termometru w górnej części kolumny?!

Postautor: aronia » 12 wrz 2016, 17:48

Dokładnie tak jak napisał pako - spokojnie można sobie poradzić bez tego termometru. Więcej informacji na temat korzystania z termometrów znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=53&t=23, a jeżeli chodzi o kierowanie się wskazaniami to zaglądnij tutaj: viewtopic.php?f=53&t=56.

Wróć do „Problemy podczas procesu”