Zmętnienie podczas rozcieńczania.

Klarowanie wsadów, węgiel aktywny, minerały, metody chemiczne.
Awatar użytkownika
pretender

Zmętnienie podczas rozcieńczania.

Postautor: pretender » 14 lut 2016, 20:01

Okazuje się, że wiele osob ma z tym problemy. Wg mnie problemem jest użyta woda. Ja do rozcieńczania używam wody wodociągowej, z filtra "Brita Maxtra". Dzisiaj, przed chwilką, rozcieńczałem destylat z winogrona, od 60%, stopniowo, do 40%. Wodę wlewałem do słoika z destylatem bezpośrednio z dzbanka, gęstym "sikiem". Zero zmętnienia. Dlatego śmiem twierdzić, że problemy z zmętnieniem to właśnie nieodpowiednia woda. Nie sądzę, abym miał idealnie czysty destylat, pewnie jakieś pogony sie dostały.
A jakie wy macie "sposoby" na NIE zmętnienie destylatu?
Eldier, a jak jest u Ciebie?

Indor_76

Re: Zmętnienie podczas rozcieńczania.

Postautor: Indor_76 » 14 lut 2016, 20:45

Ja w piątek pierwszy raz psociłem i też rozcieńczałem filtrem z brity zero zmetnienia. Do nastawu tez leje z brity ale to już chyba przesada.

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 14 lut 2016, 20:48

Zgadzam się, do nastawu to przesada :-)

Awatar użytkownika
kamilpl82

Postautor: kamilpl82 » 14 lut 2016, 20:55

Ja używam wody z kranu do wszystkiego, ale moja woda pochodzi z studni przydomowej.
I tak szczerze mówiąc to nie miałem problemu z zmętnieniem po rozcieńczeniu.
Nie używam żadnych filtrów, nawet nie odstawiam wody żeby odstała, leję bezpośrednio z kranu do damy z psotą.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

http://domowe-alkohole-forum.pl/

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 14 lut 2016, 20:57

Jak najniżej zszedleś z %?

solohan

Postautor: solohan » 14 lut 2016, 22:26

Rożcieńczałem dzisiaj "serce"serca ale woda mineralna gazowana gazowana S.PELLEGRINO , odgazowana, produkt końcowy wyszedł jako mleko. Filtracja lejek i czopek z waty pomogly w uzyskaniu klarowności produktu. Rozcieńczane z 95% do 42%

Awatar użytkownika
Eldier

Postautor: Eldier » 14 lut 2016, 22:46

No niestety na wsi woda jest tak do du..., że to aż szkoda słów.
Zawsze używam dzbanka, takiego jak pretender.
Dzisiaj rozrabiałem do dębienia spirytus pszeniczny z początku i końca procesu i złapał mgiełkę, a rozcieńczyłem zaledwie do 60%. Jak się okazało to filtr w dzbanku powinien być już jakiś czas temu wymieniony... Liczę, że osad opadnie z czasem. Zresztą podobnie było jak rozrobiłem spirytus wielozbożowy na czystą, tutaj jednak był kryształek, a biały osad pojawił się po kilku tygodniach na dnie butelki, był bardzo zbity i żeby go usunąć musiałem aż szczotki do butelek użyć.
Zmętnienia zauważyłem głównie przy zbożówkach, ale to już nawet pogon u mnie mleczny leci :) Nie wiem jak do końca z dębionymi jabłkami, bo też lekko opalizują, ale tutaj to trochę pogonów złapałem, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

boxer1981228

Postautor: boxer1981228 » 14 lut 2016, 23:50

Nie jestem taki pewny że to tylko woda. Akcyzowy swego czasu mieszałem ze wszystkim i nie mętniał.

Awatar użytkownika
kamilpl82

Postautor: kamilpl82 » 14 lut 2016, 23:58

W moim przypadku pogony też ciągnę mleczne ale psotę po rozcieńczeniu mam kryształ.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

http://domowe-alkohole-forum.pl/

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 15 lut 2016, 1:08

Eldier
Nie o wieś mi chodziło...:-)

Awatar użytkownika
Eldier

Postautor: Eldier » 15 lut 2016, 12:49

Generalnie w Łodzi rozrabiałem chyba tylko czystą z cukru i ze zboża. Woda prosto z kranu i zero zmętnień, do mocy 42%. A i jeszcze spiryt do nalewak, ale to do wyższej mocy. Łódzka woda ostatnio podobno jest bardzo dobra i może konkurować z wodami zakupionymi w butelkach, jednak... Nie może być bez jednak :)
Jednak czysta cukrowa po czasie dostała pewną minimalną goryczkę, problemu dopatruje się w wodzie, ponieważ na wodzie wiejskiej przepuszczonej przez dzbanek nie zauważyłem tego zjawiska. Dla spokojnego sumienia kupiłem dzbanek i teraz filtruje dodatkowo przez niego :)

Awatar użytkownika
pretender

Postautor: pretender » 15 lut 2016, 13:21

Nasza woda jest bardzo dobra, kiedyś na PŁ badaliśmy i porownywaliśmy z normami. Okazało się, ze nie jest źle, a jest nawet bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
krykiet66

Postautor: krykiet66 » 15 lut 2016, 20:08

A ja też mam doświadczenie w tym temacie. Otóż na początku mojej kariery psotniczej z Aabratkiem wpadłem na pomysł, że zamienię oryginalny wężyk odbioru, na inny o większej średnicy. Kupiłem więc na all. takowy, oczywiście sylikonowy. Jakież było moje zdziwienie, gdy przy próbie rozcieńczenia destylat zmienił barwę na mętno-białą. Okazało się że to wina tego wężyka. Wyczytałem, chyba na "białym forum" że to właśnie jest najczęstszą przyczyną. Przy pomocy zapalniczki sprawdziłem ten pseudo silikonowy wężyk i okazało się że koło sylikonu to on nawet nie leżał. A co do wody to też filtruje przez britę wodę do nastawu, wiem że to fanaberia ale... Teraz wykorzystuję wodę z chłodnicy podczas psocenia , wcześniej odmierzałem w dużym garze na dwie raty 38l wody i za pomocą wężyka grawitacyjnie dostarczałem do filtra ustawionego na dymionie
WP_20140305_003.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TTomasz88

Postautor: TTomasz88 » 25 mar 2016, 21:38

Prawda jest taka, co do mętnienia, że należy uważać ile woda zawiera minerałów. Ja używam do max 300 mg/l i zmętnienia brak :)

lolek78

Postautor: lolek78 » 25 mar 2016, 23:03

Ja używam taniej wody z biedronki "oaza" i wychodzi kryształ

lolek78

Postautor: lolek78 » 21 kwie 2016, 18:24

Zawsze używałem oazy i było dobrze nie popatrzyłem na mineralizacje wcześniej miała 316mg/l a teraz ma 720mg/l co za pech

JAROCE

Postautor: JAROCE » 29 gru 2016, 20:55

W moim przypadku rozcieńczam woda z dzbanka brita i nie ma żadnych problemów z mętnieniem.
Szczerze mówiąc nigdy nie zwracałem ba nawet nie wiedziałem, że należałoby sprawdzać zawartość minerałów w wodzie.

Troglo-B

Postautor: Troglo-B » 29 gru 2016, 22:41

najmniej tych minerałów to ma żywiec zdrój niegazowana , a i pogony też nieżle mętnieją haha wiem z własnego doświadczenia :lol:

Wróć do „Dodatkowe metody poprawy jakości”