Pojawienie Sie glutow po rozcienczeniu

Klarowanie wsadów, węgiel aktywny, minerały, metody chemiczne.
pako

Pojawienie Sie glutow po rozcienczeniu

Postautor: pako » 23 cze 2016, 18:17

Witam jak w temacie rano zozcienczyłem z woda kranowa przepuszczona przez filtr britta przyjeszdzam po pracy a tam na wierzchu pływaja gluty;/ powachalem jakos nie smierdzi delikatnie cos czuc ale to bardziej przedgony, a wiec postanowilem rozcienczyc kolejny Litr i tu akurat zaskoczenie jak na razie wszystko jest ok czy ma ktos jakies sugestie od czego tak mogło sie stac?
Ps wczoraj przy procesie nie odbylo sie bez incydentow gdyz po zalaniu kolumny kolumna zaczeła cieknac na uszczelce a wiec musiaslem rozkrecic i jeszcze raz skrecic kolumne oczywiscie pczekałem az spłynie do bufora pozniej godzinna stabilizacja i heja:) na poczatku bylo wszystko ok a pozniej ku mojemu zaskoczeniu jak bufor zaczał bulgotac nastapilo delikatne pogorszenie destylatu. Podejrzewam ze przedgony ktore trafily do bufora po rozkreceniu maszyny zaczeły odparowywac.
Czy te gluty moga miec cos wspolnego z tym problemem podczas rektyfikacji?? bo wydaje mi sie ze tak chociaz po rozcienczeniu nie smierdzi to bardzo przedgonami wiec sie dziwie czemu powstaly te gluty ( na poczatku przygody mialem duzo gorszy produkt i jakos sie nie robily no moze ze 2 razy sie tak stalo ale jak zmienilem wode przy tym samy spirytusie bylo ok)
Pozdrawiam

aronia

Re: Pojawienie Sie glutow po rozcienczeniu

Postautor: aronia » 23 cze 2016, 20:48

A masz może jakieś zdjęcie tych glutów?

pako

Postautor: pako » 23 cze 2016, 20:55

ok zrobie ale dodam jeszcze ze to co rozrobilem teraz z poczatku procesu ( i troszke na wrzacym buforze) jest ok tzn nie ma glutow ale zapach sredni i piekace to jest jak sie pije:) wiec raczej bufor to dziadostwo oddał pod koncem:)

pako

Postautor: pako » 23 cze 2016, 21:52

Zdjecia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ziutek128

Postautor: ziutek128 » 23 cze 2016, 23:09

Dziwnie to wygląda. Ja nawet jak przedgony dla wujka chlorka rozrzedzam, to takie COŚ nie powstaje. A ile razy destylowałeś?

pako

Postautor: pako » 24 cze 2016, 6:36

zawsze 2 razy destyluje:) ogolnie jakosc calego urobku tez nie jest najlepsza;/ podejrzewam ze to wina tej mojej przygody co opisywalem moze kos potwierdzi moje spostrzezenia:) a jak nie to nie wiem czego to moze byc wina:)

Troglo-B

Postautor: Troglo-B » 25 cze 2016, 12:44

nigdy czegoś takie nie widziałem, może coś było w naczyniu którym mieszałeś? sorry przecież było czyste z początku. Mi to wygląda nie powiem na co :?

Awatar użytkownika
gr000by

Postautor: gr000by » 27 cze 2016, 20:18

Nie są to składniki spirytusu (etanol i zanieczyszczenia - przedgony, pogony). Nie wygląda to też na osad pochodzący z wody (o ile wkład w dzbanku był w miarę świeży), bo nie tworzy on takich tworów pływających po powierzchni - są to raczej płaskie "placki", jak plama benzyny/oleju na wodzie, tworzące się z niefiltrowanej twardej wody kranowej/mineralnej. Może to być paproch z powietrza (ale też raczej odpada), może to być coś pochodzącego z uszczelki, a może to być brud z naczynia do rozcieńczania albo przechowywania. Tak jak pisałem, alkohol, nawet kiepskiej jakości, można wykluczyć z kręgu podejrzanych.
Fermentować, destylować, zalegalizować!

aronia

Postautor: aronia » 27 cze 2016, 20:43

pako, a czy po wymieszaniu zawartości nadal są te "kłaczki"?

pako

Postautor: pako » 27 cze 2016, 21:17

powiem tak po wymieszaniu kolejnego litra tych glutow juz nie bylo ale i widze ze alkohol nie jest najlepszej jakosci;/
przypomnialo mi sie ze wujkowi kiedys dalem bimberek i rozmieszał z jurajska i dzwonił do mnie ze takie cos mu sie zrobiło zasugerowalem mu ze moze z jakimis mineralami sie scieło i zrobil z inna woda i było ok .. wiec moze to problem wody skoro sugerujcie ze nie alkoholu
Groooby naczynie płukalem przed rozcienczaniem wiec raczej bylo czyste.

Awatar użytkownika
Eldier

Postautor: Eldier » 28 cze 2016, 12:52

@Troglo-B
Widzę, że jeszcze mało w życiu widziałeś :P

Ja uważam że w jakiś dziwny sposób pogonów nałapałeś, przynajmniej ja tak myślałem, gdy takie coś się u mnie pojawiło. Chociaż nie wykluczam przedgonów.

Tak wyglądała surówka zbożowa po kilku miesiącach na strychu:
WP_20160102_003_1.jpg

WP_20160102_002_1.jpg

I dodam że z początku było klarowne, a więc raczej odpada brudne naczynie.

Albo przedgony albo pogony, bo nie było zbyt mocno cięte, bo i tak do przerobu :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228

Postautor: boxer1981228 » 28 cze 2016, 15:18

Miałem podobny przypadek ale na bank tylko z pogonami i byłu to pogony rumowe. Pogony po destylacji rumu wlałem w czysty słoik, zakręciłem i wyniosłem do zimnej nory. Po kilku tygodniach pogony wyglądały identycznie jak te Eldiera ze zdjęcia.

Box

Awatar użytkownika
Eldier

Postautor: Eldier » 28 cze 2016, 18:14

Też obstawiałem pogony w tym wypadku - ale tylko w surówce zbożowej w jednym słoiku mi się to trafiło, a zbierałem z kilku procesów, według tej samej metody destylacji.

Zbierałem również różne pogony i trafiały się mleczne, mętne, opalizujące ale tylko wtedy przytrafiły się te "kłaczki".

Wróć do „Dodatkowe metody poprawy jakości”