Zalewanie kolumny

Otrzymywanie czystego spirytusu.
Awatar użytkownika
Nowitcky

Zalewanie kolumny

Postautor: Nowitcky » 25 paź 2016, 22:36

A ja zadam proste pytanie . Po co i w jakim celu zalewamy kolumnę ???!!!

Specjaliści od prowadzenia procesu twierdza ze służy to zwilżeniu kolumny.
Po każdym zalaniu kolumny wyłączają grzałki żeby wszystko spłynęło a co niektórzy zalewają nawet 3 razy.
A takie moje proste logiczne rozumowanie: jeśli po zalaniu wszystko spłynie to tracimy to "zwilżanie kolumny" które jest naszym celem .A podczas stabilizacji 40-60 min wszystko się w kolumnie nagrzewa i kotłuje , pary układaja się w pewne frakcje jak twierdza WIELCY takich forum, czy wówczas nie zachodzi ten proces "zwilżania kolumny " i ci nie zalewający nie tracą czasu i prądu tylko przechodzą do kolejnego etapu rektyfikacji.
Ja obserwując kilka For/Forum w tym temacie zauważyłem ze jest LANSOWANA pewna teoria prowadzenia procesu przez osoby uważane za Autorytety .... a osoby prowadzące fora milczą w myśl zasady lepiej żeby cos tu się działo ... a osoby o mniejszym doświadczeniu nie mają wystarczającej wiedzy i odwagi żeby zadać pytanie.
Zdaje sobie sprawę ze temat może być kontrowersyjny , adwersarzy prosze o silne argumenty.

Szlumf

Re: Zalewanie kolumny

Postautor: Szlumf » 26 paź 2016, 12:31

Jakoś koledzy nie kwapią się do odpowiedzi. Zresztą gdybyś nie tylko obserwował fora ale i czytał ze zrozumieniem to byś nie pytał bo to pytanie doczekało się wielu odpowiedzi.
Ja zalewam kolumnę bo skraca to czas stabilizacji. Jako, że jestem niedowiarkiem to sprawdziłem to na swoim sprzęcie i Ty też spokojnie możesz to zrobić. Od razu się przyznam, że nie rozgryzłem jeszcze dlaczego tak się dzieje nawet w przypadku gdy wypełnienie jest i tak zwilżone bo np. rektyfikujemy po kilku godzinach od wcześniejszej rektyfikacji.
Druga przyczyna której nie sprawdziłem ale intuicyjnie czuję, że może tak jest to lepsza separacja przedgonów gdy zalewamy mocą grzania a nie wlaniem spirytu górą. Ale to dla mnie mniej ważne bo i tak stosuję duże jeziorko i OLM.

Wróć do „Rektyfikacja”