Witam z pomorskiego

Dział w którym można napisać kilka słów o sobie
filet9

Witam z pomorskiego

Postautor: filet9 » 24 lut 2018, 9:50

Witam wszystkich
Od pewnego czasu studiuje fora o tematyce alkoholi domowych. Na poczatku planowałem zakup pot stilla ale oo lekturze i zaczerpnięciu minimalnej wiedzy w nie łatwym jak się początkowo wydawało temacie i opinii skłaniam się ku zakupowi aabrateka. Fora polecają kilku sprawdzonych producentów w tym Franzmastera. Moj wstępny wybór to maszyna z linku https://aabratek.pl/produkty/781/elektr ... i_kat.html . Jego destylatory maja same dobre opinie i dodatkowo estetykę wykonania co mnie przekonało. Z modyfikacji to chciałbym 50l keg ocieplony + spust boczny. Myślałem też nad opcją z dodatkowym otworem w kegu 10 cm. Otwór nie jest mi potrzebny do dolewania nastawu bo nie planuję większych niż na jeden keg ale w celu utrzymania czystości, mycia w środku. Czy jest to przudatne czy sobie to odpuścić - 200 pln. Drugie pytanie co do wziernika co ułatwia obserwację procesu zalania kolumny czy warto? Wg opinii pomaga to opanować proces początkującym takim jak ja. Z racji, że nie dostałem odpowiedzi od franzmastera (chciałem się potargować i dopytać) na mojego maila to może ktoś z forumowiczów doradzi czy przy ocieplonym kegu 50 l zastosować grzałki 2x2000 czy starczą jedna 2kw i druga 1,5 kw? Czy do procesu stabilizacji kolumny i odbioru będę potrzebował regulator mocy grzałki czy np. grzałka 2000 W będzie odpowiednią mocą roboczą i regulator będzie niepotrzebny? Jeżeli regulator jednak potrzebny to proszę o poradę jaki kupić - dobry i nie koniecznie najdroższy. Pozdrawiam

filet9

Re: Witam z pomorskiego

Postautor: filet9 » 06 mar 2018, 15:12

Pytania już nieaktualne, więc jakby ktoś tu zajrzał to szkoda zachodu na odpowiedzi . Sprzet już zamówiony, ale z braku kontaktu od innego, także polecanego i sprawdzonego dostawcy. Pozdrawiam

Wróć do „Witamy na forum”